אוספים
למידה ועיון   מרכזי מידעמרכז קרן דורות למידע וללימוד מגילות מדבר יהודה לזכר ג`וי גוטסמן אונגרליידר

מרכז קרן דורות למידע וללימוד מגילות מדבר יהודה לזכר ג`וי גוטסמן אונגרליידר

הדפסשלח לחבר
 

מרכז קרן דורות למידע וללימוד מגילות מדבר יהודה לזכר ג'וי גוטסמן אונגרליידר, הוא חלק מהמכלול החדש של היכל הספר, הכולל גם את מודל ירושלים בתקופת הבית השני, אודיטוריום, כיתת-סמינר ואת היכל הספר כמובן. המרכז מצויד במיטב הטכנולוגיה, אך אינו שונה במהותו מ"חדרי הסופרים" העתיקים שחכמי ישראל יצרו והעתיקו בהם את ספרי היסוד של האומה במשך דורות. המבקרים מוזמנים להשתמש במגוון האפשרויות שהוא מציע: בעמדות העמידה אפשר לעיין במגילות ולערוך סיורים וירטואליים. בעמדות הישיבה אפשר להעמיק את הידע בנושאים כגון: מגילות מדבר יהודה, ממצאי קומראן, תולדות התנ"ך והארכיטקטורה של היכל הספר; ובפינת הסרטים אפשר לצפות בסרטים שעוסקים בנושאים אלה. כמו כן ניתן להיעזר במפעילי מרכז המידע לשאלות והסברים נוספים.   

את היצירה הדיגיטלית שמוקרנת על הקיר המעוגל בתוך המרכז, יצר אריאל מלכא בהשראת הארכיטקטורה המיוחדת של היכל הספר. שמה הוא  "ג'ווה סקריפטוריום", והיא מתחקה אחר גלגולו של רעיון "המקום הקדוש" בפרקי זמן שונים בתולדות עם ישראל. דימוייה בנויים ממילים שמקורן במקרא ובמגילות, והיא עשויה ברוח הציורים בכתב זעיר שנראים לעתים בכתבי-יד עבריים עתיקים. כוחה של היצירה טמון במתח המבני שקיים בה: מצד אחד, היא תולדה של טכנולוגיה עכשווית שמטבעה מתיישנת במהירות. ומצד אחר, היא מורכבת ממילים נצחיות, שגם אחרי אלפי שנים, עשויות לרגש, להפרות ולחזק את רוחו של האדם המודרני המבקש משמעות לחייו.

שעות פעילות המרכז:
טל' 6332564 
לרגל פרויקט השדרוג והשיפוץ יהיה מרכז  המידע סגור עד להודעה חדשה

הסרט "מִקדש אדם"

סרט עלילתי על כת מדבר יהודה — המבוסס על מידע מהספרות העתיקה ועל ממצאים ארכאולוגיים — ומגולל את סיפורם של שלושה צעירים יהודים שחיו בארץ–ישראל בשלהי ימי הבית השני.

הסרט "לידה מחדש" הוא סרט תיעודי קצר המגולל את סיפור גילוי המגילות ובניית היכל הספר

הסרטים "מקדש אדם" ו"לידה מחדש" מוקרנים ברצף באודיטוריום דורות כל שעה עגולה - מלבד בשבת. ללא תשלום נוסף טל 02-6332566
 

 

 
  בניית אתרים  בניית אתרים