אוספים
על אודות   ברכת המנכ"ל 2015

ברכת המנכ"ל 2015

הדפסשלח לחבר
 


מבקרות ומבקרים יקרים,
אירועי שנת היובל נמשכים, לאחר עוד שיא ביקורים שנשבר בקיץ זה בקונצרטים בגן האמנות, ב"נקודת מגע" הלילית ובפסטיבלים, ופנֵינו אל עונת תערוכות הסתיו התוססת. בעוד שהדגש באביב היה באסתטיקה של שנת 1965 וכיצד אופייה נוגע ליצירתיות בישראל היום, הרי שבסתיו אנו פונים אל 50 השנים שקדמו לה. בעונה הקרובה יחקרו התערוכות את המורשת האוונגרדית המודרניסטית באירופה שהניחה את היסודות לתרבות החזותית המודרנית של ישראל ולרוח היצירה של המוזיאון עצמו.
התערוכה "לילה יורד על ברלין: יצירות נבחרות מהגלריה הלאומית הגרמנית, 1945-1905 " מביאה לארץ 50 יצירות איקוניות של אוונגרד ואמנות אקספרסיוניסטית מגרמניה, לציון יובל למוזיאון ישראל כמו גם ליחסי ישראל-גרמניה. לצדה יוצגו התערוכות "דפוסים משתנים: מלאכת העיצוב של משה שפיצר, פרנציסקה ברוך והנרי פרידלנדר" וכן "דירר וחברים: הדפסים מהרנסנס הגרמני"  המעמיקות להתבונן בשורשים הגרמניים של עיצוב הטיפוגרפיה העברית והאמנות הגרפית הישראלית. ישלימו את התמונה "מאן ריי: משוואות אנושיות", תערוכה המדגישה את חוזקו של אוסף האמנות המודרנית שלנו, ו"גוף ראשון רבים: חדש באמנות עכשווית" המגיבה למציאות היום באמצעות תכנית האמנות העכשווית הבינלאומית שלנו.

אנו מזמינים אתכם להמשיך ליהנות מהמתנות מידידי המוזיאון ומההשאלות ממוסדות־אחים ברחבי העולם המוזיאון הבריטי, הלובר, הארמיטאז', רייכסמוזיאום וספריית הווטיקן — לכבוד חגיגות היובל. אנו כבר מצפים ל־50 השנים הבאות ומקווים לראותכם!

בברכת שנה טובה,

ג'יימס סניידר
מנכ"ל ע"ש אן וג'רום פישר
 
  בניית אתרים  בניית אתרים