אוספים
האגף הנוער והחינוך לאמנות   הדרכותלקבוצות ולהתארגנויות פרטיות  

לקבוצות ולהתארגנויות פרטיות

share הדפסשלח לחבר


אפשר להזמין הדרכות לחיילים, לארגונים, לקבוצות ממקומות עבודה או לקבוצות פרטיות, ולרגל כל אירוע. נושאי ההדרכה רבים ומגוונים, וניתן גם להתאים נושא לקבוצה. ההדרכות ניתנות בשפות שונות.
יעוץ והכוונת תכנים: [email protected] 02-6771305
לתיאום הדרכות
לארגונים פרטיים ומוסדות: [email protected] 02-6708884

טעימות
סיור באגף הארכיאולוגיה, האגף לתרבות ואמנות יהודית והאגף לאמנות הכולל אמנות בינלאומית וישראלית שמזמן טעימות מאוצרות המוזיאון - עבר והווה, מזרח ומערב.

מה חדש בעבר?
מבט בחפצים קדומים, שסיפוריהם נושקים לחיינו היום. נסייר בין חפצים בני מיליון שנים, דרך התקופה הישראלית ועד המפגש בין שלוש הדתות המרכזיות.

"אהבה - זה כל הסיפור"
הארוס כביטוי ליצר וליצירתיות: כיצד אהבה ומיניות מניעים את היצירה האמנותית? נתבונן בתיאורי עלילות מיתולוגיות ביוון הקלאסית, ציורי אוהבים מן הבארוק ובפינת הייחוד וטקסי חתונה בקהילות ישראל, וכמובן - בנשים כמוזות.

אוכל לנשמה
סיור חושני ומרחיב אופקים על האוכל והפקתו: משרידי גרעינים ואגוזים בעולם העתיק לציורי מזון לעשירים כמשל להבל–הבלים במאה ה– 17 ; מכלי אוכל מפוארים בסין העתיקה ועד לסנדוויץ' של טום ווסלמן מתקופת הפופ האמריקאית.

הצצה אל הבית הנסתר של מוזיאון ישראל
סיור בביתה של האספנית שרלוט ברגמן, בית שהוא פנינה ארכיטקטונית בסגנון בין–לאומי ובאווירה ים–תיכונית. אוסף הציורים והפסלים של בעלת הבית מייצג את מיטב האמנים של המאה ה– 20 שגב' ברגמן קשרה אתם קשרי ידידות במהלך חייה הארוכים.
עוד על בית ברגמן  >>>>


בית ברגמן


סיור בתערוכות מתחלפות
במוזיאון ישראל עולות בממוצע 11 תערוכות חדשות בכל שנה. אנחנו מזמינים אתכם לסיור מודרך בתערוכות המתחלפות, דוגמת המטבעות הקדומים בעולם והחיים המסתוריים של הורדוס. אפשר לעקוב אחרי הפרסום של התערוכות באתר המוזיאון: .www.imj.org.il

ושמחת בחגך
באגף לתרבות ואמנות היהודית מוצגים הרבה חפצים נדירים, המשקפים את היצירה היהודית על גווניה ולדורותיה. ניתן להזמין סיורים על–פי חגים, כגון חנוכה, פורים או פסח.

עם אחד, פנים רבות
ביקור בארבעה בתי–כנסת מקוריים המוצגים במוזיאון ישראל. בתי–הכנסת הובאו מאיטליה, מגרמניה, מסורינם ומקוצ'ין והם עדות לַמורשת המפוארת של בתי–כנסת יהודיים בתפוצה.

בעקבות התנ"ך במוזיאון ישראל
ההדרכה מזמנת מפגשים מרתקים בין הטקסט התנ"כי, הממצא הארכאולוגי והפרשנות הציורית של טקסטים אלהביצירות מהמאה ה– 17 .

סיורים תאטרליים
שחקן מסייר עם הקבוצה ברחבי הגלריות על–פי נושא. לבחירה מסלולים שונים: אוכל, פחד ומסתורין, אהבה, דמות האישה ועוד.

סיור וסדנה
לסיור באולמות האמנות מצטרפת התנסות בסדנה בהנחיית מורה-אמן בכיתות הסדנה באגף הנוער. בין הסדנאות המוצעות: ציור בסגנונות שונים, הדפס עץ, פיסול בשעווה וחוט ברזל ועוד.

יום "גיל הזהב"
אזרחים ותיקים מוזמנים בימי רביעי (בתאריכים קבועים מראש) לתכנית המשלבת קפה ועוגה, סיורים מרתקים בתערוכות קבועות ומתחלפות, ומופע. סיור של תרבות והנאה לקבוצות בליווי מדריכים מקצועיים מצוות ההדרכה של המוזיאון.

סיורים לסטודנטים להוראה:
המוזיאון הוא מאגר למידה אין–סופי. בסיור יצפו הסטודנטים בתלמידים הבאים לפעילות במוזיאון, ישוחחו עם צוות ההדרכה ועם התלמידים ויקבלו הסברים על אביזרי לימוד והדרכה שפותחו על–ידי צוות ההדרכה המיומן של המוזיאון.

הדרכה בתפירה עילית

סיורים ארגונים ומוסדות אישיים בהתאם לבקשת המזמינים (גם לימי–הולדת ולאירועים מיוחדים אחרים).

תעריפי הדרכות
מחיר הדרכה וכניסה למשתתף: 60 ש"ח
גמלאים וסטודנטים: 32 ש"ח
מחיר למשתתף בסיור התאטרלי: 70 ש"ח
חוויה של זהב: 40 ש"ח
לקבוצה עד 10 משתתפים: 600 ש"ח
מרצה מצוות האוצרים של המוזיאון: 1,000 ש"ח

תנאי ביטול
ניתן לבטל פעילות עד יומיים לפני המועד שנקבע. ביטול ההדרכה באותו יום יחויב במחיר מלא.
איחור של עד 30 דקות יביא לקיצור ההדרכה; איחור של יותר מ– 30 דקות יביא לביטולה.

יעוץ והכוונת תכנים: [email protected] 02-6771305
לתיאום הדרכות
לארגונים פרטיים ומוסדות: [email protected] 02-6708884
  בניית אתרים  בניית אתרים