ברוכים הבאים למוזיאון ישראל
 
סיורים מודרכים
רכישת כרטיסים
היום במוזיאון
מידע למבקר
מנויים
הרשם למידעון החודשי
חנויות
 
    
[email protected]
972-2-6708811

      


           חמשושלים בהיכל הספר, מוזיאון ישראל 2008
       

   

 

 4.12.08
 
11.12.08
בשעות
22:00
23:00
24:00

א-קפלה בהיכל:
 Sing to the Lord a new song 
זמרי א-קפלה ירושלים, בניצוחה של  ג'ודי אקסלרוד. האנסמבל מונה כ-30 זמרים בעלי ניסיון עשיר בתחומי המוסיקה השונים. הלהקה זכתה במקום הראשון ובמדליית זהב בתחרות פלסטרינה למוסיקה ליטורגית למקהלות בחסות הוותיקן. האנסמבל יציג תוכנית מוסיקה ווקלית מגוונת ועשירה הכוללת יצירות מתקופת הבארוק ועד הביטלס ושירים ישראלים.
 18.12.08
בשעות
22:00
23:00
24:00
א-קפלה בהיכל היצירה Stabat Mater  של המלחין האיטלקיPergolesi מבוצעת על ידי מקהלת א-קפלה - מוסיקה אטרנה - המורכבת מ-14 זמרים מקצועיים בניצוחו של איליה פלוטקין..הכניסה למוזיאון ללא תשלום. הכניסה למופע ללא תשלום. מספר המקומות מוגבל! על בסיס מקום פנוי. דלתות היכל הספר ייסגרו כשההיכל יתמלא.    

מידע על הפעילות ועל התערוכות ניתן יהיה לקבל בטלפון: 6708811 - 02התערוכות שפתוחות במוזיאון בחמשושלים

היכל הספר
היכל הספר הוא משכנם של מגילות מדבר יהודה, של ממצאים ארכאולוגיים מקומראן ושל כתבי–יד נדירים של התנ"ך. המבנה נחשב הישג אדריכלי ברמה בינלאומית, והוא מוקד עניין בזכות עצמו. סוד עצמתו נעוץ בשילוב שבין המוצגים הייחודיים שבו לבין העיצוב האדריכלי הסמלי המקנה למבקר במקום תחושת קדושה ושגב שבהיכל כאן נפרש סיפורם של בני כת מדבר יהודה הוא מתחיל בחיי היומיום שלהם ומגיע עד לאידאולוגיה שלאורה הם ניהלו את חייהם - ובראשה תפיסת הקהילה כמקדש רוחני - כפי שעולה ממגילות מדבר יהודה המוצגות בליבת ההיכל.

כחול על גבי לבן
מסמכים חשובים בתולדות ישראל. מעל 100 מסמכים, תצלומים, סרטים וקלטות שמע מקוריים ונדירים מאוסף גנזך המדינה. בין המוצגים: מגילת העצמאות המקורית; דף מוכתם בדם ועליו מילות "שיר לשלום", שנמצא בכיס מקטרונו של ראש-הממשלה יצחק רבין ז"ל, דפים מיומנו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ששרדו את התרסקות מעבורת החלל; תעודות וחפצים נדירים מאוסף המוזיאון.
לאתר התערוכה

 "שער השמים" המקדש וסמליו
מוזיאון ישראל מתכבד להציג קטע ממגילת המקדש שטרם הוצג בישראל. זהו הארוך מכל קטעי המגילות שנתגלו עד כה במדבר יהודה, והוא עוסק בענייני טומאה וטהרה, בהלכות המת ובסוגיות אחרות הקשורות לעולם המקדש. התצוגה מלווה בחפצים, כגון מטבעות מתקופת החשמונאים ובר–כוכבא וחרותת שנתגלתה ברובע היהודי שבעיר העתיקה, שהם העדות הקדומה ביותר לדימוי מנורת המקדש. כמו כן מוצגים שני בסיסי זכוכית–זהב שמקורם בקטקומבות ברומא ובהם סמלים המבטאים את הזיקה העמוקה של עם ישראל לבית האלוהים שחרב. 

שעות הפתיחה של המוזיאון בחמשושליים: 21:00- 02:00  בניית אתרים  בניית אתרים