אוספים
האגף לארכאולוגיה ע"ש שמואל וסיידי ברונפמן   מבוא

מבוא

הדפסשלח לחבר
 

האגף לארכאולוגיה על-שם שמואל  וסיידי ברונפמן  

ארץ ישראל הייתה בית לעמים שונים ומשכן לאמונות שונות במשך יותר ממיליון וחצי שנים.  במהלך השנים הללו ניתנו לה שמות רבים. אנחנו נוהגים לכנותה "הארץ".

סיפורה של הארץ עומד במוקד האגף לארכאולוגיה. סיפור ייחודי זה מוצג בשבע גלריות ערוכות בסדר כרונולוגי, שנארגים בהן יחדיו אירועים היסטוריים כבירים, הישגים תרבותיים וחידושים טכנולוגיים, ובתוך כך נפתח צוהר לאורחות חייהם, לאמונותיהם ולתפיסות עולמם של עמי הארץ. התערוכה מובילה את המבקר למסע מרתק בנתיב ההיסטוריה של הארץ שהייתה למולדת התנ"ך ולערש שלוש הדתות המונותאיסטיות, למן התקופות הפרהיסטוריות ועד לתקופה העות'מאנית.

את המהלך הכרונולוגי מרחיבות שלוש גלריות נושאיות, המציגות את תולדות הזכוכית, את הופעת המטבעות ואת התפתחות הכתב העברי הקדום. העשרה נוספת של התצוגה הן הגלריות המוקדשות לתרבויות השכנות של מצרים, המזרח הקדום, יוון ואיטליה, והאסלאם של המזרח הקרוב, אשר במרוצת הדורות הטביעו חותם עמוק על הארץ. רוב החפצים המוצגים התגלו בחפירות ארכאולוגיות מקומיות והושאלו מרשות העתיקות. משלימים את התצוגה חפצים מאוספי המוזיאון שנתרמו בנדיבותם של אספנים ותורמים.

 אנו מקווים כי תיהנה מביקורך, וכדברי הכתובת החקוקה במשקוף העתיק מבית מדרש המוצג בכניסה לאולם זה, "ברוך אתה בבואך וברוך אתה בצאתך". 

למפת תצוגות הקבע של האגף  לחץ >>>לדברי ימי ארץ ישראל לחץ >>>

לתרבויות השכנות לחץ >>>

לתצוגות הנושאיות לחץ >>>

להיכל הספר לחץ >>>

למוזיאון רוקפלר לחץ >>>

 

 

 
  בניית אתרים  בניית אתרים