אגף אדמונד ולילי ספרא לאמנויות   אמנות אירופה

אמנות אירופה

הדפסשלח לחבר
 
בני–אדם במקום אלים: אמנות אירופה במאה ה–17


האדם - מורכב, עז–רגש, מתלבט ורב–ממדים - הוא העומד במרכז היצירות של אוסף המחלקה לאמנות אירופה. בין שהוא גיבור תנ"כי או גיבור מן הברית החדשה, בין אציל או בן איכרים - האדם ומקומו בעולם סיקרן את אמני המערב במאה ה– 16 ועד המאה ה– 19 . שלא כמו בימי–הביניים שבהם האל ופמלייתו עמדו במרכז יצירות רבות או
כמו בעת המודרנית שהאדם מוצג בה לא פעם אחת כיישות מפורקת ואבודה, תיארה האמנות האקדמית של אירופה את האדם בשלמותו, ביופיו, בהקשרו החברתי והכלכלי וברגעים המכוננים של חייו.

אוסף אמנות אירופה של מוזיאון ישראל הוא אוסף גדול ולקטני הכולל ציורים על עץ ועל בד, פסלים, כלי כסף ופורצלן, שטיחי–קיר ואריגים. לצד ציורים מאת גדולי האמנים רֶמְבְּרַנְדְט ון–רַיין, פטר פוֹל רוּבֶּנְס, ניקולה פּוּסֶן ואחרים, מתקופת הבארוק ועד אמצע המאה ה– 19, תלויות תמונות תנ"כיות והיסטוריות מאת אמני–מופת הולנדים, פלמים, איטלקים וספרדים ומוצגים כלי פורצלן מתוצרת מֶייְסֶן וסֶווְר, פסיפסים זעיר–אנפיים מאיטליה ופרטי נוי אחרים.

חלק נוסף בתצוגה הם שני "חדרי התקופה", המזמנים למבקרים חוויה כוללת יותר ומבקשים לשחזר מעט מן האווירה של המאה ה– 18 . "חדר רוטשילד" הוא סלון רחב–ידיים שמעוצב בסגנון הרוֹקוֹקוֹ הצרפתי וחדר ההסבה הוונציאני הקטן נוצר בהשפעת סגנון העיצוב הסיני שהגיע לאירופה באותה עת.
 
  בניית אתרים  בניית אתרים