אוספים
האגף הנוער והחינוך לאמנות   מי אנחנוהמחלקות שלנו  

המחלקות שלנו

share הדפסשלח לחבר

באגף הנוער פועלות מספר מחלקות וכל אחת מומחית בתחומה. יחד, המחלקות מספקות את צרכיו של המבקר - הקבוע והמזדמן -  במוזיאון.

תערוכות
תכניות העשרה
הדרכות
חוגים
השתלמויות לאנשי חינוך

תערוכות

כ-100 תערוכות הוצגו באגף הנוער מיום הקמתו. רובן ככולן עסקו בנושאי חתך, כגון "שאלה של טעם", שעסקה באוכל על היבטיו הרבים באמנות, "זה הזמן", שציינה את תחילתו של האלף השלישי ובחנה לעומק את מושג הזמן, או "תעתועים" שבחנה את תפישת המציאות שלנו לנוכח תעתועים ואשליות וביקשה לעודד ספקנות וביקורתיות. תערוכות האגף קנו להן שם בארץ ובעולם והן מושכות קהל רב של ילדים, נוער ומבוגרים. אופיין הלימודי-חווייתי מרחיב את האופקים ומפתח חשיבה יצירתית. התערוכות כולן יוצרות מרחב לימודי חלופי, מסקרן ומאתגר, המשלב התבוננות, משחק ועשייה. 
באגף יש גם אוספים נדירים הלקוחים מעולם הילדים: אוסף צעצועים, מבחר גדול של בובות, ספרים נדירים ואיורים מיוחדים. אוספים אלה משמשים לתצוגה, ללימוד ומחקר, ואף מושאלים למוזיאונים ברחבי העולם.

מנהלת המחלקה: טלי גביש
[email protected] 

תערוכות נמשכות
תערוכות קודמות >>>
תערוכות היסטוריות >>>


לראש העמוד

תכניות העשרה

האגף יוזם, מתכנן ומפיק אירועי תוכן לילדים, למשפחות ולמבוגרים; כולם מרחיבי אופקים ומקיימים זיקה לתערוכות המוזיאון . 
התכניות לילדים כוללות סדנאות אמנות, אירועים, הצגות, ספריית איור, סדנת מיחזור, תל ארכאולוגי, ועוד. בחופשות הקיץ ובמועדי ישראל אירועי ענק למשפחות, וכן קייטנות, ימי הולדת, בר/בת מצווה ועוד.

בתכניות למבוגרים נמנים התכנית "שישי במוזיאון ישראל", שיחי גלריה בתערוכות, שיחות עם אמנים והדרכות; סדרות עיוניות ומפגשים מיוחדים. מיטב האמנים, המרצים והמומחים המובילים בתחומם משתתפים בתכניות אלה ויוצרים חווית העשרה ולמידה. 

מנהלת המחלקה: דניאלה שלו
[email protected]

לתכניות ואירועי תרבות למבוגרים
לתכניות העשרה לילדים ולנוער

לראש העמוד
הדרכות

מוזיאון ישראל מקיים הדרכות לקהלים מגוונים ולקבוצות מכל רחבי העולם. מחלקת ההדרכות מציעה מגוון רחב של הדרכות באולמות התצוגה של המוזיאון - בתערוכות הקבועות ובתערוכות המתחלפות. הסיורים המודרכים מותאמים במיוחד למזמינים והם כוללים לעתים אביזרים מיוחדים, אמצעי המחשה, משחקים וחידות. ניתן להזמין הדרכה לקבוצה, למשפחה, למוסד או לבודדים. אפשר גם להצטרף אל אחד הסיורים המודרכים המתקיימים חינם בקביעות במוזיאון מדי יום.

צוות המדריכים מתמחה באמנות, בארכאולוגיה ובחינוך. המדריכים מעניקים לסיור במוזיאון נופך מקצועי ואישי גם יחד. הדרכותיהם אינן מצטמצמות לתיווך ולגישור בין הקהל לבין המוצגים – הן מיועדות גם לעורר שיח ביקורתי ויצירתי בנושאי תרבות-אמנות-חברה.


מנהלת המחלקה: פלביה לבוב
[email protected]

הדרכות למוסדות חינוך
הדרכות לארגונים ולקבוצות פרטיות

לראש העמוד

חוגים

אוהבי אמנות המבקשים גם ליצור אמנות מוצאים בחוגי האמנות במוזיאון שילוב של מורים-אמנים וסביבה מגרה ליצירה. במהלך לימודיהם הם נחשפים לשיח המעודד התפתחות אמנותית חופשית ומימוש עצמי.
החוגים שונים ורבים – רישום, ציור, פיסול, צילום, אנימציה, ציור דיגיטלי, וידאו וקדרות – ומשתתפים בהם ילדים, נוער ומבוגרים, עולים חדשים, אזרחים ותיקים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובני מגזרים שונים בחברה הישראלית.
בנוסף לחוגי האמנות לקהל הרחב מתקיימים במחלקה גם חוגים מיוחדים למשתתפי הפרויקטים הקהילתיים: חוג יהודי-ערבי, חוג לבעלי צרכים מיוחדים, חוג לנוער דתי ולנוער חילוני ועוד.  לצדם מתקיימת גם התכנית "טריפתיכון" - תכנית לימודים לבגרות באמנות (10 יחידות) באישור משרד החינוך.


מנהל המחלקה: אלדד שאלתיאל
[email protected]

לאתר החוגים
תכניות לימוד נוספות
פרויקטים קהילתיים
טריפתיכון

לראש העמוד

השתלמויות לאנשי חינוך

מחלקת ההשתלמויות נועדה ללמד, לייעץ, לטפח, לכוון, לתת השראה ולספק תנאי לימוד אידאליים לאנשי חינוך. קהל היעד של המחלקה הוא מורים במגוון מקצועות הוראה, מחנכים, מנהלי בתי–ספר ורכזים, מפקחי משרד החינוך, סטודנטים מהארץ ומהעולם ואנשי מחלקות חינוך במוזאונים. המשתתפים זוכים להעשרה בגישה רב–תחומית, מפתחים במשותף מתודות ייחודיות לחינוך באמצעות נכסי אמנות ותרבות, נהנים מהתפתחות אישית ומשכללים את מיומנויותיהם. 
מחלקת ההשתלמויות מקיימת גם ימי עיון והשתלמויות לארגונים פרטיים וממלכתיים. תכניות ההשתלמויות כוללות תכנים מכל תחומי הידע המשולבים בתכני אמנות ומוזיאון.

מנהלת המחלקה: ליהיא ספיר
[email protected]

חדר מורים לומד - השתלמויות מקצועיות חד פעמיות
קורסי קיץ
קורסים שנתיים
חומרי עזר – לפני ואחרי הביקור במוזיאון
הדרכות לאנשי חינוך

לראש העמוד

תחומים נוספים


אגף הנוער והחינוך לאמנות מחפש תדיר דרכים לגשר בין הקהל לבין מוצגי המוזיאון וערכיו. מחקר ופיתוח של דרכי תיווך נערכים על ידי הצוות ומדי שנה נוספים עוד מוצרים, אביזרים ותכניות שנועדו לתווך, להעשיר, להסביר ולהרחיב ידע.

פינות משחק ולימוד ברחבי האגף >>>>

אמצעי הסברה והעשרה מודפסים ודיגיטליים


למידע נא לפנות אל ליאורה פוגלמן: [email protected]פלטפורמה- כתב עת לחנוך מוזיאלי >>> כנסים לחינוך מוזיאלי

  בניית אתרים  בניית אתרים