האגף הנוער והחינוך לאמנות   חברה וקהילהפרויקט יחד - מפגשי אמנות לנוער דתי וחילוני במוזיאון ישראל, ירושלים  

פרויקט יחד - מפגשי אמנות לנוער דתי וחילוני במוזיאון ישראל, ירושלים

share הדפסשלח לחבר
החיים בשכנות זה לזה, בירושלים, לא יצרו די נקודות מפגש לנערים ונערות חילוניים ודתיים. תפיסתם את האחר מבוססת בעיקר על דעות קדומות שאומצו על ידי המגזר שממנו באו. מטרת הפרויקט "יחד" לאפשר מפגש ישיר, אמתי וכן, בין בני נוער, ללא דעות קדומות ומתוך כבוד הדדי. הפרויקט משלב שיחות בחברותא עם יצירה אמנותית משותפת, בנושאים הלקוחים מעולם הזהות היהודית והישראלית, ויוצרים פורום לבטוי אישי של דעות, מחשבות ורגשות המשתתפים.

בתשס"ט התקיימו במוזיאון ישראל עשרים מפגשים שבועיים של תלמידי כיתות י-י"א. המפגשים עסקו בנושאי הזהות הישראלית / יהודית דרך המושג "מקום" בהקשרים אישיים, חברתיי, ולאומיים.
במהלך העבודה יצרו המשתתפים את העיר האידאלית כפי הבנתם ולפי התובנות של המושג "מקום" שאליהן הגיעו יחד. הפרויקט הסתיים בסיור בירושלים העתיקה ובחפירות עיר דוד כהמשך להתבוננות במודל ירושלים מימי בית שני במוזיאון ובתערוכה משותפת בבית ארגון "גשר מפעלים חינוכיים".

חוג אמנות "יחד" מיועד לבני נוער דתיים וחילונים בגילאי 17-16. החוג מתמקד בזהות האישית והקבוצתית ובביטוייה באמנות ובטקסטים מארון הספרים היהודי. המשתתפים מעמיקים להכיר זה את זה באמצעות מושגים, דעות, אידיאולוגיות וערכים. בשנת תשע"א נפתחת קבוצה נוספת של החוג "יחד". החוג כולל סיורים במוזיאון, יצירה אמנותית ולימוד משותף. המפגשים יונחו במשותף על ידי אמן-מורה מצוות אגף הנוער של מוזיאון ישראל ועל ידי מנחה מצוות בית המדרש "אלול".

 

  בניית אתרים  בניית אתרים