היכל הספר
ירושלים בימי הבית השני
אגף הנוער
תוצרת סין
מוזאון ישראל מחדש ומתחדש
תערוכות שהיו

צללים וצלליות
צורותיו הלא צפויות של הצל והשתנותו אפופות המסתורין והקסם היוו אתגר לאמנים מתחומים שונים לעסוק בו ביצירתם. סביב הצללים והצלליות נולדו אינספור אגדות, משלים ופתגמים, שהצל קיים בהם כישות שטוב לחסות בצלה, או כישות מאיימת המתקשרת לרוע. הצל והצללית ומקומם באמנות עכשווית עומדים במרכז התערוכה, שבה יצירות האמנות משולבות בכמה סביבות; המבקרים חווים בהן את הצל ואת הצללית באופנים מגוונים הם מוזמנים ליצור בגופם צורות צל שונות, המונצחות וממשיכות לרצד על מסך, לטייל בסביבת "היער הקסום", שבו גופם מפעיל חיישנים, המפיקים צלילים ודימויים של בעלי–חיים, לעבור אל סביבת המדבר, שהמבקרים בה מטיילים ומזיזים את גלגל השמש, כך שצלליהם מתארכים או מתקצרים לפי שעות היום ועוד סביבות המזמינות את בני כל הגילים להתנסות, להפעיל וגם להתפעל מפניו הרבות של הצל.
עוד>>
יופי של ספר
ספרים הם היסוד לתרבות , לאמנות , לשפה ולהיסטוריה זה אלפיים שנה . התערוכה פותחת צוהר ליופי , לקסם , לדמיון , לחשיבות ולהנאה שבספר , ועורכת היכרות עם המגוון העצום של הספרים — מספרים עתיקים בני 700 שנה ועד לספרים שיצאו זה עתה ממכבש הדפוס — ספרים נדירים , ספרי – אמן על צורותיהם השונות , ספרים שהם אובייקטים פיסוליים , ספרי קודש וספרי ילדות הקושרים אותנו לזיכרונות ולחוויות שהם חלק בלתי נפרד מחיינו . הספר וחוויית הקריאה בו יוצגו בציור , בצילום , בפיסול , ובסביבות פעילות המזמינות את הקהל להשתתף . בתערוכה פינות קריאה לילדים ולמבוגרים , שבהן יכול המבקר לדפדף ולהכיר ספרים ישנים וחדשים ליד שולחן העבודה , בבית הקפה , על צג המחשב ואפילו בקרון רכבת .
עוד>>ספורט

האולימפיאדה שמתקיימת השנה ביוון ''אתונה 2004'' היא הזדמנות מצוינת למבט ייחודי על ספורט ואמנות .כבר בימי קדם היטיבו היוונים לתאר את גוף האתלט ואת אירועי הספורט באמנות .ספורט משקף את המצב האנושי על כל גווניו :אושר וייאוש ,גאווה ותהילה ,אכזבה ואלימות , הפסד וניצחון .בתערוכה יושם דגש על הייצוג של כל אלה באמנות ויהיו בה גם חפצים מאוספי המוזיאון ,עבודות שיצרו אמנים ישראלים במיוחד לתערוכה ,תצלומים ,סרטים ,מיצבים וסביבות פעילות
עוד>>שאלה של טעם: אוכל באמנות
ארוחות, פיקניקים ומזון מהיר,פירות, שוקולד ואפילו פילפלים חריפים הם נושאים שמשכו אמנים, וגם סמלים וחומרים שהשתמשו בהם בציור ובפיסול, בספרות ובקולנוע, מאז ימי יוון ורומי ועד לאמנות העכשווית.
אוכל איננו רק צורך קיומי, הוא גם חגיגה לחושים, ובוודאי לחוש הטעם ולחוש הריח, אבל לא פחות חשוב - לחוש הראייה. לא בכדי מוקדשת תשומת-לב רבה לאופן הגשתו, וחשובים גם הצליל שהוא משמיע והתחושה שמעוררת הנגיעה בו בתערוכה אפשר לטעום, להריח, לראות יצירות אמנות ולצפות בקטעי סרטי. יהיו בה גם פינות פעילות, מטבח מלא הפתעות וחלל למיצבים מתחלפים. המיצב הראשון ''אינסטינקט בסיסי'' - של האמן סשה אוקון.
עוד>>
ידיים
עוד>>הזמן
עוד>>
ארכאולוגיה
יודאיקה ואתנוגרפיה יהודית
אגף הנוער
היכל הספר
גן האמנות
מוזיאון רוקפלר
בית טיכו
Powered By BSmart Sadna / eBrand & design